
Skenování negativu, kinofilmu
Skenování negativu, kinofilmu - Počet snímků
Negativy, kinofilmy jsou svitky namotané po 36 snímcích nebo 24 snímcích. Nastřihávají se i po 6 snímcích nebo méně a řadí se do pořadačů.
Negativem nebo kinofilmem se rozumí negativní film nebo pozitivní film nastřihaný po více jak jednom snímku (role, svitky nebo proužky např. po 6 snímcích). Snímkem se rozumí jeden obrazový pohled do velikosti 24x36 mm. Do této velikosti se ukládají i dva snímky - v takovém případě účtujeme jako dva snímky.
Druhy negativů, kinofilmů
Negativ (standard)
Typové označení 135.
Velikost negativu 35mm pás i nastříhaný.
Vnitřní (obrazová) velikost snímku 24x36 mm.
Negativ Mikroma
Velikost negativu 16mm pás i nastříhaný.
Vnitřní (obrazová) velikost snímku 11x14 mm.
Naskenované velikosti budou poměrově menší než standardní 35mm film.
Standardní úprava negativů ZDARMA
Při skenování jsou standardně a zdarma provedeny základní úpravy snímků. Pokud byste o nějaké úpravy snímků neměli zájem, prosím o informování o této skutečnosti v košíku v dalších informacích.
Překlopení snímku
Jde o překlopení snímků z negativů do pozitivů. Výsledek musí mít vždy reálné barvy.
Ukázka skenování:
- bez překlopení obrazového pole snímku

- s překlopením obrazového pole snímku

Pozice snímku
Horizontální a vertikální překlopení snímku, správná rotace snímku a zrcadlové překlopení.
Ukázka skenování:
- bez pozicování obrazového pole snímku

- s pozicováním obrazového pole snímku

Ořez snímku
Nastavení ořezu snímku přímo u skenování. Černé a nerovné okraje jsou automaticky ořezány, aby nerušili obraz.
Ukázka skenování:
- bez ořezu obrazového pole snímku

- s ořezem obrazového pole snímku

Informace o skenování negativů
Zaslané negativy, kinofilmy vracíme po digitalizaci zpět k Vám, pokud neuvedete výslovně opak.
Vyvolání
Negativy, kinofilmy musí být ke skenování vyvolané. Filmy nevyvoláváme.
Technologie digitalizace
Snímky skenujeme ručně na skeneru Canon s technologii LET.
Barevná hloubka 48bit.
Odstíny šedé 16bit.
Upozornění
Vyhrazujeme si právo nezpracovat silně poškozené nebo silně znečištěné negativy.
Skladování filmů
I po případném skenování si filmy opět pečlivě uskladněte. Vyvarujte se rychlého rozhodnutí se filmu zbavit. Jakákoliv dnešní technologie ještě nedokáže z filmu načíst maximum dat.
Skladování filmů si vyžaduje spoustu podmínek a technického zabezpečení. Stručně bychom Vám chtěli nastínit zjednodušené podmínky pro skladování takových filmů v domácím prostředí.
Tma - postačí jakékoliv tmavé místo, kde nemá přístup hlavně sluneční svit.
Teplota - vyberte místo, kde je teplota konstantní. Velké tepelné rozdíly během krátké doby by mohl film poškodit. Ideální teplota pro skladování je pod bodem mrazu.
Vlhkost - opět platí, že vlhkost má být hlavně konstantní. Samozřejmě pro filmy je lepší vlhčí prostředí. Příliš suchý vzduch by mohl film rovněž poškodit.
Větrání - při uskladnění by měli být filmy čisté, aby se během doby na filmech nezačala tvořit plíseň. Proto je lepší, alespoň z počátku skladování, filmy občas provětrat.
Čistota - souvisí s předchozím bodem. Filmy před uskladněním musí být čisté. Následně je zabalíme do krabic tak, aby se na ně neprášilo, nebyly polity nebo jinak znečištěny.
Deformace - filmy před skladováním zkontrolujeme jestli nedošlo k přehnutí.
