Délka záznamu
Délka záznamu
Délka záznamu

Zadává se celkový počet minut ze všech kazet z kamer, pouze v celých číslech. Při objednávce není třeba zadávat přesnou délku, tu zjistíme, až po digitalizaci celého záznamu.

Délku počítáme před případným střihem a za každou započatou minutu.

Nezapomeňte následně zvolit "Formát" a "Archivaci".

Cena 4.90 Kč/min
min

Odhad délky kazety z kamery

Uvedená tabulka Vám pomůže odhadnout délku kazety podle režimu nahraného záznamu. Označení délky kazety můžete vidět na samotné kazetě popřípadě obalu kazety.

Počítáme pouze skutečnou délku záznamu, NE celou délku kazety!

» Kazety z kamery VHS-C, S-VHS-C

Označení
SP
LP
30
30 min
60 min
45
45 min
90 min
60
60 min
120 min
90
90 min
180 min

» Kazety z kamery Video 8, Hi 8

Označení
SP
LP
60
60 min
120 min
90
90 min
180 min
120
120 min
240 min

» Kazety z kamery Digital 8, MiniDV

Označení
SP
LP
60
60 min
90 min
90
90 min
135 min

Druhy kazet do kamer

» Kazety z kamery VHS-C

VHS-C

Logo kazety z kamery VHS-C

VHS-C

VHS-C je kompaktní formát videokazety VHS představen v roce 1982 a slouží především pro spotřebitele jako kompaktní analogové nahrávání na videokamery . Tento formát je založen na stejné videopásce, jako se používá na VHS.

Rozměry kazety : 90 x 57 x 22 mm, šířka pásky : 13 mm.

» Kazety z kamery S-VHS-C

S-VHS-C

Logo kazety z kamery S-VHS-C

S-VHS-C

Kazeta S-VHS-C je ve všech aspektech stejná jako kazeta VHS-C. Jediný rozdíl byl v horizontálním rozlišení, kdy bylo navýšeno z 240 řádků na 400 řádků. Formát S-VHS-C byl původně zamýšlen jako nástupce formátu VHS-C.

Rozměry kazety : 90 x 57 x 22 mm, šířka pásky : 13 mm.

» Kazety z kamery Video 8

Video8

Logo kazety z kamery Video 8

Video 8

Formát Video8 byl zahájen v roce 1985. Díky kompaktním rozměrům kazety, videokamery Video8 byly dostatečně malé, aby se daly držet v dlani uživatele. Na kazety Video8 lze uložit až 120 minut v režimu SP a 240 minut v režimu LP. Video8 používá audio frekvenční modulaci AFM.

Rozměry kazety : 95 x 62 x 14 mm, šířka pásky : 8 mm.

» Kazety z kamery Hi 8

Hi8

Logo kazety z kamery Hi 8

Hi 8

Hi8 používá lepší rekordér a mediální formulace ke zvýšení zaznamenané šířky pásma signálu jasu. Oproti Video8 má vyšší rozlišení jasu 400 linek. Hi8 PCM audio pracuje při vzorkovací frekvencí 32 kHz s 8-bitovými vzorky.

Rozměry kazety : 95 x 62 x 14 mm, šířka pásky : 8 mm.

» Kazety z kamery Digital 8

Digital8

Logo kazety z kamery Digital 8

Digital 8

Představený v roce 1999 a jak již název napovídá měl digitální záznam. Digital8 je forma průmyslového standardu DV kodek , nahrané na Hi8 médiích. Pro PAL, Digital8 rekordér běží 1 ½ krát rychleji tak, 90-minutové PAL Hi8 páska poskytuje 60 minut Digital8 videa.

Rozměry kazety : 95 x 62 x 14 mm, šířka pásky : 8 mm.

» Kazety z kamery MiniDV

MiniDV

Logo kazety z kamery MiniDV

MiniDV

DV je určen pro digitální záznam na magnetickém pásku. Kazety MiniDV mají pásek, který je ¼ palce (6,35 mm) široký. Malé kazety, také známý jako S-size nebo MiniDV kazety, byly určeny pro amatérské použití, ale stejně tak se používali i v odborných produkcích.

Rozměry kazety : 65 x 48 x 12 mm, šířka pásky : 6 mm.

Standardní úprava kazety z kamery

Při digitalizaci jsou standardně a zdarma provedeny základní úpravy záznamu. Pokud byste o nějaké úpravy záznamu neměli zájem, prosím o informování o této skutečnosti v košíku v dalších informacích.

» Stabilizace obrazu ZDARMA

Digital TBC - (Time Base Corektor) odstraňuje chvění video signálu (záznamu) a stabilizuje obraz. Používá se automaticky na všechny druhy kazet z kamery.

» Redukce šumu ZDARMA

Digital NR - (Noise Reduction) částečně snižuje nadlimitní hladinu rušivých zvuků jako jsou šum nebo brum.

» Ořez obrazového pole ZDARMA

Platí pro analogový záznam z kamer VHS-C, S-VHS-C, Video 8, Hi 8. Digitální záznam z kamer Digital 8 a MiniDV již s černými pruhy již neměl problém.

Nastavení ořezu záznamu přímo u digitalizace. Černé a nerovné okraje jsou automaticky ořezány, aby nerušili obraz a v záznamu zbyl pouze obraz se záznamem. Výsledný záznam DVD PAL je mírně odlišný od původního záznamu na pásce, takže se po stranách dělají černé pruhy a dole se záznam překládá.

Ukázka digitalizace:

- bez ořezu obrazového pole záznamu

bez ořezu obrazového pole záznamu

- s ořezem obrazového pole záznamu

s ořezem obrazového pole záznamu

» Střih začátku a konce ZDARMA

Předem je nutné ujasnit, co vlastně střih znamená. Střih je prováděn na digitalizovaném záznamu, tudíž váš pásek v kazetě z kamery nijak nestřiháme ani nepoškozujeme. Automaticky provádíme pouze střih začátku a konce záznamu.

Informace o převodu kazety z kamery

Zaslané kazety z kamery vracíme po digitalizaci zpět k Vám, pokud neuvedete výslovně opak.

» Technologie digitalizace

Kazety VHS-C, S-VHS-C, Video8, Hi8 s analogovým záznamem se přenáší z přehrávací zařízení přes analogovo digitální převodník do PC.

Kazety Digital8, MiniDV s digitálním záznamem se přenáší z přehrávací zařízení přes FireWire ( protokol IEEE 1394 ) do PC.

» Příprava kazety z kamery

Přetrhnutý i příliš poškozený pásek v kazetě je nutné před digitalizací slepit.

Přehrávací zařízení je kalibrované, a i když má široký rozptyl zachycení šikmého záznamu, může se stát, že poškozené záznamy a záznamy mimo rozptyl nedokážeme již převést. Takové části záznamu jsou označeny jako bluescreen (modrý obraz) pro lepší střih záznamu.

» TV Norma

Digitalizujeme TV normu - PAL (Evropská unie).

» Upozornění

Vyhrazujeme si právo nezpracovat silně poškozené nebo silně znečištěné kazety z kamery.

Skladování kazet do kamery

I po případné digitalizaci si kazety opět pečlivě uskladněte. O digitální záznam můžete z nějakého důvodu přijít - pak bude kazeta jediná záloha. Výsledný záznam z digitalizace je vhodný pro běžné prohlížení a hlavně ušetření videokazety, která se opakovaným přehráváním natahuje a dochází i k deformacím pásky.

Skladování kazet z kamery si vyžaduje spoustu podmínek a technického zabezpečení. Stručně bychom Vám chtěli nastínit zjednodušené podmínky pro skladování takových kazet v domácím prostředí.

• Tma - postačí jakékoliv tmavé místo, kde nemá přístup hlavně sluneční svit.

• Teplota - vyberte místo, kde je teplota konstantní. Velké tepelné rozdíly během krátké doby by mohl pásku poškodit. Ideální teplota pro skladování je pod bodem mrazu.

• Vlhkost - opět platí, že vlhkost má být hlavně konstantní. Samozřejmě pro kazety je lepší prostředí více suché.

• Větrání - při uskladnění by měli být kazety čisté, aby se během doby na páskách nezačala tvořit plíseň. Proto je lepší, alespoň z počátku skladování, kazety občas provětrat.

• Čistota - souvisí s předchozím bodem. Kazety před uskladněním musí být čisté a proschlé. Následně je zabalíme do krabic tak, aby se na ně neprášilo, nebyly polity nebo jinak znečištěny.

Úprava
Celkem
0.00 Kč
Proč digitalizovat kazety z kamery?

Digitalizace kazet z kamery umožňuje uchování a konzervaci starších videonahrávek v digitální podobě, což umožňuje jejich snadnější archivaci, přehrávání a sdílení. Kromě toho jsou kazety z kamery obvykle vystaveny většímu opotřebení a poškození než kazety VHS, protože jsou často manipulovány a přehrávány vícekrát. Digitalizace kazet z kamery umožňuje zachování původního obsahu v lepší kvalitě a minimalizuje riziko ztráty a poškození kazety. Digitalizované verze mohou být také snadno kopírovány, upravovány a sdíleny s rodinou a přáteli. Digitalizace kazet z kamery je proto užitečná pro lidi, kteří chtějí uchovat a zálohovat důležité rodinné záznamy, jako jsou svatby, narozeniny, dovolené a další vzpomínky.

Jak kazety z kamery doručit?

› Osobně do provozovny na adrese Hnojník 383, 73953 (po domluvě na termínu).
› Poslat Poštou na adresu: MYFilm, Hnojník 383, 73953.
› Poslat Zásilkovnou na: Hnojník 48, 73953, Cukrárna Minivega nebo Z-BOX Hnojník 382.
› Poslat Balíkovnou na: Hnojník 116, 73953.

Ukázky digitalizace

Můžete se podívat na námi digitalizované filmy. Máme pro Vás připraveno několik ukázek.

Video ukázky
Oprava kazet do kamer

Opravujeme kazety do kamery, které nelze přehrát, ale i přesto tam máte záznam o který nechcete přijít. Lze opravit kazetu, která se nechce točit, je poškozená pádem nebo jinak rozbitá. Není rovněž problém slepit pásek, který se v kazetě utrhnul.

Oprava kazety VHS-C, lepení pásky Oprava kazety Video8, Hi8, Digital8, lepení pásky Oprava kazety MiniDV, lepení pásky
Odkup nových kazet

Máte-li doma nerozbalené prázdné kazety, které nepotřebujete, rádi je vykoupíme.

Odkup kazet
Archiv kazet a dat

Informace o archivu svěřených kazet k digitalizaci a digitalizovaných dat.

Archiv kazet a dat
nahoru