Filtr zvuku
Filtr zvuku
Filtr zvuku

Filtr zvuku dodaného záznamu znamená kombinaci několika vhodných filtrů použitých na konkrétní záznam s cílem utvořit zvuk blížící se realitě.

Cena 2.90 Kč/min
Zadejte délku záznamu

Úprava videa, Filtr zvuku

Někdy je zvuk v záznamu poškozen do té míry, že již nelze uspokojivě upravit a odrušit všechny rušivé prvky. Pro úspěšnou úpravu zvuku je potřeba dostatek datových informací.

Na zvuk se používá mnoho filtrů jako odstranění praskání pro gramofonové desky, normalizace pro srovnání hladin zvuku, atd. Pro úpravu zvuku se však nejčastěji používá níže popsané filtry.

» Potlačení šumu

Šum ve zvukové stopě záznamu je tvořen mnoha rušivými signály s kombinací nedostatkem kvality záznamového zařízení. Používáme vhodný software pro zjištění všech těchto neduhů v krátkém úseku bez záznamu a následně je sekvence použita na celý záznam.

» Potlačení brumu

Brum ve zvukové stopě záznamu je taktéž tvořen mnoha rušivými signály mimo jiné i brum ze sítě 50Hz s kombinací nedostatkem kvality záznamového zařízení. Používáme vhodný software pro zjištění všech těchto neduhů v konkrétních frekvencích a následné mazání rušivých kmitočtů.

» Equalizer

Často v archivních nahrávkách chybí vysoké nebo nízké tóny. Zvuk je tak buď dunivý nebo zní jako ze starého "draťáku". Zde je prostor pro nástroj ekvalizér, který dokáže chybějící tóny nahradit a zvuk tak dostává reálný základ.

» Ukázka filtru

Ze záznamu byl odstraněn ve velké míře šum a příliš dunivé hloubky byly srovnány na klasický zvuk řeči.

Ukázka zvukového záznamu:

- bez filtru zvuku

kliknutím zapni / kliknutím vypni

- s filtrem zvuku

kliknutím zapni / kliknutím vypni

nahoru