Oprava kazety VHS-C
Oprava kazety VHS-C Výměna
Oprava kazety VHS-C Výměna

Oprava kazety se zadává pokud máte rozbitou kazetu VHS-C. Například je prasklá, rozlomená nebo kazeta není kompletní a funkční. Provádíme výměnu těla kazety.

Kazetu je nutné k digitalizaci opravit.

Cena 449.00 Kč/ks
ks
Oprava kazety VHS-C
Oprava kazety VHS-C

Může se jednat o spojení dvou přetrhnutých konců pásků, přičemž alespoň jeden konec pásky zůstal namotaný v kazetě.

Může se ovšem jednat i o drobnou úpravu, čištění nebo výměnu dílů to vše uvnitř kazety, takže s demontáží a montáží.

Přetrhnutý pásek je nutné k digitalizaci lepit.

Pokud jsou oba konce pásky venku z kazety, pak není nutná demontáž a montáž kazety a stačí tak zadat pouze lepení pásku.Lepení pásku

Cena 299.00 Kč/ks
ks

Opravujeme kazety do kamery VHS-C, respektive měníme těla těchto kazet tak, aby se kazeta dala opět přehrávat. Důvod nefunkčnosti může být nějaká vada nebo přímo rozbitá kazeta. U kazet do kamery VHS-C také lepíme přetrhnutý pásek. Dáváme rovněž do pořádku přetočenou pásku naruby nebo jinak poničený pásek.

Opravujeme tyto druhy kazet VHS-C

» Kazety z kamery VHS-C

VHS-C

Logo kazety z kamery VHS-C

VHS-C

VHS-C je kompaktní formát videokazety VHS představen v roce 1982 a slouží především pro spotřebitele jako kompaktní analogové nahrávání na videokamery . Tento formát je založen na stejné videopásce, jako se používá na VHS.

Rozměry kazety : 90 x 57 x 22 mm, šířka pásky : 13 mm.

» Kazety z kamery S-VHS-C

S-VHS-C

Logo kazety z kamery S-VHS-C

S-VHS-C

Kazeta S-VHS-C je ve všech aspektech stejná jako kazeta VHS-C. Jediný rozdíl byl v horizontálním rozlišení, kdy bylo navýšeno z 240 řádků na 400 řádků. Formát S-VHS-C byl původně zamýšlen jako nástupce formátu VHS-C.

Rozměry kazety : 90 x 57 x 22 mm, šířka pásky : 13 mm.

» Upozornění

Vyhrazujeme si právo nezpracovat silně poškozené nebo silně znečištěné kazety do kamery VHS-C, S-VHS-C.

Oprava kazety VHS-C Výměna

Schránka kazety VHS-C se zpravidla mění za novou. Je to nutné pro bezproblémový chod po opravě kazety. Přehrávače kazet VHS-C jsou citlivá zařízení a částečně opravenou kazetu (lepení, výměna dílu) by již nemusela přehrát.

Doporučujeme si zachovat popisky z těla kazety mimo, mohlo by dojít k znehodnocení při výměně těla kazety VHS-C.

Tyto práce jsou bez záruky. Může se stát, že páska uvnitř kazety VHS-C je nadměrně poničená nebo je kazeta zalisovaná bez možnosti rozebrání. I kazety, které nelze rozebrat se pokoušíme ve spojích "rozlousknout" a nahradit ji novou kazetou. Bohužel je to tak citlivá práce, že se nedá předvídat všechny následky. Pokud však kazeta je zničená a nedá se přehrát, je to jediná šance, jak se k záznamu na pásce dostat.

Oprava kazety VHS-C

Bez slepení pásky nelze kazetu VHS-C přehrávat. Pokud nemáte vhodné lepidlo, magnetické pásky nelepte. Špatně slepený pásek by mohl poškodit zařízení k přehrávání nebo k digitalizaci záznamů.

Kazeta VHS-C s lepeným páskem již nelze bezpečně přehrávat, přetáčet, a už vůbec nedoporučujeme nahrávat další záznam. Po slepení pásky důrazně doporučujeme digitalizovat na jiné medium, nejlépe na digitální nosič.

Nelze vyrovnat pomačkaný pásek, vyčistit pásek od mastné nebo lepkavé tekutiny. Pokud je takto poškozená pouze část pásku, může se vystřihnout a zbylé konce přilepit k sobě. Záznam na poničené a vystřihnuté pásce však je ztracen.

Celkem
0.00 Kč
Lepení pásku venku

Pokud jsou oba konce pásky venku z kazety, pak není nutná demontáž a montáž kazety a stačí tak zadat pouze lepení pásku.

Lepení pásku
Digitalizace kazety VHS-C

Opravené kazety VHS-C si následně můžete nechat digitalizovat. Pak se můžete na filmy dívat v pohodlí domova na televizi nebo počítač.

Digitalizace kazety VHS-C
Obchod

Můžete si u nás dokoupit:

Koupit kazetu VHS-C
nahoru