Oprava kazety
Oprava kazety Výměna
Oprava kazety Výměna

Oprava kazety se zadává pokud máte rozbitou kazetu Video8, Hi8, Digital8. Například je prasklá, rozlomená nebo kazeta není kompletní a funkční. Provádíme výměnu těla kazety.

Kazetu je nutné k digitalizaci opravit.

Cena 799.00 Kč/ks
ks
Oprava kazety
Oprava kazety

Může se jednat o spojení dvou přetrhnutých konců pásků, přičemž alespoň jeden konec pásky zůstal namotaný v kazetě.

Může se ovšem jednat i o drobnou úpravu, čištění nebo výměnu dílů to vše uvnitř kazety, takže s demontáží a montáží.

Přetrhnutý pásek je nutné k digitalizaci lepit.

Pokud jsou oba konce pásky venku z kazety, pak není nutná demontáž a montáž kazety a stačí tak zadat pouze lepení pásku.Lepení pásku

Cena 349.00 Kč/ks
ks

Opravujeme kazety do kamery Video8, Hi8, Digital8, respektive měníme těla těchto kazet tak, aby se kazeta dala opět přehrávat. Důvod nefunkčnosti může být nějaká vada nebo přímo rozbitá kazeta. U kazet do kamery Video8, Hi8, Digital8 také lepíme přetrhnutý pásek. Dáváme rovněž do pořádku přetočenou pásku naruby nebo jinak poničený pásek.

Opravujeme tyto druhy kazet Video8, Hi8, Digital8

» Kazety z kamery Video 8

Video8

Logo kazety z kamery Video 8

Video 8

Formát Video8 byl zahájen v roce 1985. Díky kompaktním rozměrům kazety, videokamery Video8 byly dostatečně malé, aby se daly držet v dlani uživatele. Na kazety Video8 lze uložit až 120 minut v režimu SP a 240 minut v režimu LP. Video8 používá audio frekvenční modulaci AFM.

Rozměry kazety : 95 x 62 x 14 mm, šířka pásky : 8 mm.

» Kazety z kamery Hi 8

Hi8

Logo kazety z kamery Hi 8

Hi 8

Hi8 používá lepší rekordér a mediální formulace ke zvýšení zaznamenané šířky pásma signálu jasu. Oproti Video8 má vyšší rozlišení jasu 400 linek. Hi8 PCM audio pracuje při vzorkovací frekvencí 32 kHz s 8-bitovými vzorky.

Rozměry kazety : 95 x 62 x 14 mm, šířka pásky : 8 mm.

» Kazety z kamery Digital 8

Digital8

Logo kazety z kamery Digital 8

Digital 8

Představený v roce 1999 a jak již název napovídá měl digitální záznam. Digital8 je forma průmyslového standardu DV kodek , nahrané na Hi8 médiích. Pro PAL, Digital8 rekordér běží 1 ½ krát rychleji tak, 90-minutové PAL Hi8 páska poskytuje 60 minut Digital8 videa.

Rozměry kazety : 95 x 62 x 14 mm, šířka pásky : 8 mm.

» Upozornění

Vyhrazujeme si právo nezpracovat silně poškozené nebo silně znečištěné kazety do kamery Video8, Hi8, Digital8.

Oprava kazety Výměna

Schránka kazety Video8, Hi8, Digital8 se zpravidla mění za novou. Je to nutné pro bezproblémový chod po opravě kazety. Přehrávače kazet Video8, Hi8, Digital8 jsou citlivá zařízení a částečně opravenou kazetu (lepení, výměna dílu) by již nemusela přehrát.

Doporučujeme si zachovat popisky z těla kazety mimo, mohlo by dojít k znehodnocení při výměně těla kazety Video8, Hi8, Digital8.

Tyto práce jsou bez záruky. Může se stát, že páska uvnitř kazety Video8, Hi8, Digital8 je nadměrně poničená nebo je kazeta zalisovaná bez možnosti rozebrání. I kazety, které nelze rozebrat se pokoušíme ve spojích "rozlousknout" a nahradit ji novou kazetou. Bohužel je to tak citlivá práce, že se nedá předvídat všechny následky. Pokud však kazeta je zničená a nedá se přehrát, je to jediná šance, jak se k záznamu na pásce dostat.

Oprava kazety

Bez slepení pásky nelze kazetu Video8, Hi8, Digital8 přehrávat. Pokud nemáte vhodné lepidlo, magnetické pásky nelepte. Špatně slepený pásek by mohl poškodit zařízení k přehrávání nebo k digitalizaci záznamů.

Kazeta Video8, Hi8, Digital8 s lepeným páskem již nelze bezpečně přehrávat, přetáčet, a už vůbec nedoporučujeme nahrávat další záznam. Po slepení pásky důrazně doporučujeme digitalizovat na jiné medium, nejlépe na digitální nosič.

Nelze vyrovnat pomačkaný pásek, vyčistit pásek od mastné nebo lepkavé tekutiny. Pokud je takto poškozená pouze část pásku, může se vystřihnout a zbylé konce přilepit k sobě. Záznam na poničené a vystřihnuté pásce však je ztracen.

Celkem
0.00 Kč
Lepení pásku venku

Pokud jsou oba konce pásky venku z kazety, pak není nutná demontáž a montáž kazety a stačí tak zadat pouze lepení pásku.

Lepení pásku
Digitalizace kazety

Opravené kazety Video 8, Hi 8, Digital 8 si následně můžete nechat digitalizovat. Pak se můžete na filmy dívat v pohodlí domova na televizi nebo počítač.

Digitalizace kazety Video 8, Hi 8, Digital 8
nahoru