Oprava kazety VHS
Oprava kazety VHS Výměna
Oprava kazety VHS Výměna

Oprava kazety se zadává pokud máte rozbitou kazetu VHS. Například je prasklá, rozlomená nebo kazeta není kompletní a funkční. Provádíme výměnu těla kazety.

Kazetu je nutné k digitalizaci opravit.

Cena 399.00 Kč/ks
ks
Oprava kazety VHS
Oprava kazety VHS

Může se jednat o spojení dvou přetrhnutých konců pásků, přičemž alespoň jeden konec pásky zůstal namotaný v kazetě.

Může se ovšem jednat i o drobnou úpravu, čištění nebo výměnu dílů to vše uvnitř kazety, takže s demontáží a montáží.

Přetrhnutý pásek je nutné k digitalizaci lepit.

Pokud jsou oba konce pásky venku z kazety, pak není nutná demontáž a montáž kazety a stačí tak zadat pouze lepení pásku.Lepení pásku

Cena 299.00 Kč/ks
ks

Opravujeme videokazety VHS, respektive měníme těla těchto kazet tak, aby se kazeta dala opět přehrávat. Důvod nefunkčnosti může být nějaká vada nebo přímo rozbitá kazeta. U videokazet VHS také lepíme přetrhnutý pásek. Dáváme rovněž do pořádku přetočenou pásku naruby nebo jinak poničený pásek.

Opravujeme tyto druhy videokazet

» Videokazety VHS

VHS

Logo videokazety VHS

VHS

Videokazety byly vyvinuty firmou JVC v roce 1976. Zvuk byl nahráván monofonně do doby než na trh přišli videorekordéry šestihlavé, které nahrávaly zvuk stereo.

Rozměry kazety : 187 x 104 x 25 mm, šířka pásky : 13 mm

» Videokazety S-VHS

VHS

Logo videokazety S-VHS

S-VHS

V roce 1987 byla na trh uvedena kazeta S-VHS. Ve všech aspektech byla stejná jako kazeta VHS. Jediný rozdíl byl v horizontálním rozlišení, kdy bylo navýšeno z 240 řádků na 400 řádků.

Rozměry kazety : 187 x 104 x 25 mm, šířka pásky : 13 mm

» Upozornění

Vyhrazujeme si právo nezpracovat silně poškozené nebo silně znečištěné videokazety VHS, S-VHS.

Oprava kazety VHS Výměna

Schránka kazety VHS se zpravidla mění za novou. Je to nutné pro bezproblémový chod po opravě kazety. Přehrávače kazet VHS jsou citlivá zařízení a částečně opravenou kazetu (lepení, výměna dílu) by již nemusela přehrát.

Doporučujeme si zachovat popisky z těla kazety mimo, mohlo by dojít k znehodnocení při výměně těla kazety VHS.

Tyto práce jsou bez záruky. Může se stát, že páska uvnitř kazety VHS je nadměrně poničená nebo je kazeta zalisovaná bez možnosti rozebrání. I kazety, které nelze rozebrat se pokoušíme ve spojích "rozlousknout" a nahradit ji novou kazetou. Bohužel je to tak citlivá práce, že se nedá předvídat všechny následky. Pokud však kazeta je zničená a nedá se přehrát, je to jediná šance, jak se k záznamu na pásce dostat.

Oprava kazety VHS

Bez slepení pásky nelze kazetu VHS přehrávat. Pokud nemáte vhodné lepidlo, magnetické pásky nelepte. Špatně slepený pásek by mohl poškodit zařízení k přehrávání nebo k digitalizaci záznamů.

Kazeta VHS s lepeným páskem již nelze bezpečně přehrávat, přetáčet, a už vůbec nedoporučujeme nahrávat další záznam. Po slepení pásky důrazně doporučujeme digitalizovat na jiné medium, nejlépe na digitální nosič.

Nelze vyrovnat pomačkaný pásek, vyčistit pásek od mastné nebo lepkavé tekutiny. Pokud je takto poškozená pouze část pásku, může se vystřihnout a zbylé konce přilepit k sobě. Záznam na poničené a vystřihnuté pásce však je ztracen.

Celkem
0.00 Kč
Lepení pásku venku

Pokud jsou oba konce pásky venku z kazety, pak není nutná demontáž a montáž kazety a stačí tak zadat pouze lepení pásku.

Lepení pásku
Digitalizace videokazety VHS

Opravené kazety VHS si následně můžete nechat digitalizovat. Pak se můžete na filmy dívat v pohodlí domova na televizi nebo počítač.

Digitalizace videokazety VHS
nahoru