Oprava mikrokazety
Oprava mikrokazety Výměna
Oprava mikrokazety Výměna

Oprava kazety se zadává pokud máte rozbitou mikrokazetu. Například je prasklá, rozlomená nebo kazeta není kompletní a funkční. Provádíme výměnu těla kazety.

Kazetu je nutné k digitalizaci opravit.

Cena 499.00 Kč/ks
ks
Oprava mikrokazety
Oprava mikrokazety

Může se jednat o spojení dvou přetrhnutých konců pásků, přičemž alespoň jeden konec pásky zůstal namotaný v kazetě.

Může se ovšem jednat i o drobnou úpravu, čištění nebo výměnu dílů to vše uvnitř kazety, takže s demontáží a montáží.

Přetrhnutý pásek je nutné k digitalizaci lepit.

Pokud jsou oba konce pásky venku z kazety, pak není nutná demontáž a montáž kazety a stačí tak zadat pouze lepení pásku.Lepení pásku

Cena 399.00 Kč/ks
ks

Opravujeme mikrokazety, respektive měníme těla těchto kazet tak, aby se kazeta dala opět přehrávat. Důvod nefunkčnosti může být nějaká vada nebo přímo rozbitá kazeta. U mikrokazet také lepíme přetrhnutý pásek. Dáváme rovněž do pořádku přetočenou pásku naruby nebo jinak poničený pásek.

Opravujeme tyto druhy mikrokazet

» Mikrokazety

mikrokazeta

Mikrokazeta byla představena firmou Olympus v roce 1969. Mikrokazeta používá stejnou šířku magnetické pásky jako kompaktní kazety MC, ale v mnohem menší kazetě.

Rozměry kazety : 50 x 33 x 8 mm, šířka pásky : 4 mm

» Upozornění

Vyhrazujeme si právo nezpracovat silně poškozené nebo silně znečištěné mikrokazety.

Oprava mikrokazety Výměna

Schránka mikrokazety se zpravidla mění za novou. Je to nutné pro bezproblémový chod po opravě kazety. Přehrávače mikrokazety jsou citlivá zařízení a částečně opravenou kazetu (lepení, výměna dílu) by již nemusela přehrát.

Doporučujeme si zachovat popisky z těla kazety mimo, mohlo by dojít k znehodnocení při výměně těla mikrokazety.

Tyto práce jsou bez záruky. Může se stát, že páska uvnitř mikrokazety je nadměrně poničená nebo je kazeta zalisovaná bez možnosti rozebrání. I kazety, které nelze rozebrat se pokoušíme ve spojích "rozlousknout" a nahradit ji novou kazetou. Bohužel je to tak citlivá práce, že se nedá předvídat všechny následky. Pokud však kazeta je zničená a nedá se přehrát, je to jediná šance, jak se k záznamu na pásce dostat.

Oprava mikrokazety

Bez slepení pásky nelze mikrokazetu přehrávat. Pokud nemáte vhodné lepidlo, magnetické pásky nelepte. Špatně slepený pásek by mohl poškodit zařízení k přehrávání nebo k digitalizaci záznamů.

Mikrokazeta s lepeným páskem již nelze bezpečně přehrávat, přetáčet, a už vůbec nedoporučujeme nahrávat další záznam. Po slepení pásky důrazně doporučujeme digitalizovat na jiné medium, nejlépe na digitální nosič.

Nelze vyrovnat pomačkaný pásek, vyčistit pásek od mastné nebo lepkavé tekutiny. Pokud je takto poškozená pouze část pásku, může se vystřihnout a zbylé konce přilepit k sobě. Záznam na poničené a vystřihnuté pásce však je ztracen.

Celkem
0.00 Kč
Lepení pásku venku

Pokud jsou oba konce pásky venku z kazety, pak není nutná demontáž a montáž kazety a stačí tak zadat pouze lepení pásku.

Lepení pásku
Digitalizace mikrokazety

Opravené mikrokazety následně můžete nechat digitalizovat. Pak se můžete na filmy dívat v pohodlí domova na televizi nebo počítač.

Digitalizace mikrokazety
nahoru